02632300190 – 09127804800

کابینت آشپزخانه | نصب کابینت آشپزخانه | قیمت کابینت آشپزخانه

انتخاب کابینت آشپزخانه در عین جذابیت‌هایی که دارد، کار دشواری است. گستردگی طرح، مدل و متریال کابینت‌ها، انتخاب را دشوار می‌کند.

اگر چه هر ساله مدل و طرح‌های جدیدی از کابینت آشپزخانه عرضه می‌شود، اما لزوما همه‌ی آن‌ها مناسب آشپزخانه‌ی ما نیست. در واقع، بهترین مدل کابینت آشپزخانه ، مدلی است که متناسب با محیط خانه و چیدمان منزل‌ ما و همچنین متناسب با متراژ آشپزخانه انتخاب شود؛ در کنار به کارگیری این معیارها و  سپس در نظر گرفتن جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه که هر ساله به بازار عرضه می‌شود، می‌توانید کابینت‌های شیک و جدید داشته باشید و به زودی از حضور آن‌ها در آشپزخانه‌تان خسته و  دلزده نشوید.

انتخاب کابینت آشپزخانه جدید ۲۰۲۱

با انتخاب و خرید کابینت‌های زیبا و شیک،  به جذابیت آشپزخانه خود بیفزایید. کابینت‌های زیبا و کاربردی، نه تنها اشتیاق به آشپزی را در افراد افزایش می‌دهد، بلکه تاثیر بسیاری نیز در زیبایی کل خانه دارد. انتخاب کابینت آشپزخانه جدید باعث افزایش روحیه و نشاط در منزل شده و اهالی خانه را سر ذوق می‌آورد.

اگر به منزل جدید نقل مکان می‌کنید و یا قصد دارید کابینت‌های قدیمی‌تان را نونوار کنید، می‌توانید به آلبوم مجازی پکیج کده سری بزنید و از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه با خبر شوید.

همچنین در صورت تمایل، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان پکیج کده تماس گرفته و در خصوص انتخاب کابینت آشپزخانه جدید یا ترمیم و نوسازی آن، مشورت و نظر‌خواهی بگیرید.

در ادامه به معیارهای انتخاب کابینت توجه فرمایید:

 • انتخاب رنگ کابینت که هم زیبا باشد و هم متناسب با روحیه اهالی منزل باشد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. می‌توانید با شناخت و تاثیر رنگ‌ها بر محیط و همچنین نوع اثرگذاری آن در خانه و آشپزخانه، رنگ کابینت را انتخاب کنید.
 • از رنگ‌های مکمل و خنثی برای افزایش عمق فضا و بیشتر کردن جذابیت آشپزخانه استفاده کنید.
 • استفاده از کابینت‌های رنگ خنثی، مانند سفید، بژ، خاکستری و … ، به دلیل انطباق بسیار بالای رنگ‌های خانواده‌ی خنثی با سایر رنگ‌ها، یک انتخاب هوشمندانه است. زیرا هر نوع چیدمانی را می‌توانید با رنگ‌های خنثی سِت کنید.
 • اگر آشپزخانه کم نوری دارید، استفاده از کابینت‌های براق و منعکس‌کننده نور، مانند کابینت هایگلاس یا پلی‌گلاس، یک انتخاب عالی و جذاب است و باعث می‌شود فضای آشپزخانه‌تان دلباز و روشن باشد.
 • اگر آشپزخانه‌ی کوچکی دارید، از رنگ‌های روشن مانند سفید استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهید. اگر به رنگ سفید علاقه‌ای ندارید، از رنگ‌های مکمل برای جذابیت آن استفاده کنید.
 • همواره شرایط منزل و نوع استفاده از کابینت را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر خانواده‌ی پر جمعیتی هستید و یا فرزند کوچکی دارید، کابینت‌ هایگلاس بدون دستگیره گزینه‌ی مناسبی نمی‌تواند برایتان باشد، زیرا خط و خش و جای انگشت را با وضوح منعکس می‌کند.
 • کابینت‌های زیر سینک ظرف‌شویی را از جنس pvc انتخاب کنید تا در برابر نفوذ آب مقاوم باشد.شرایط جغرافیایی محل سکونت، یکی دیگر از عواملی است که در انتخاب کابینت آشپزخانه اثر می‌گذارد.

مؤلفه‌های طراحی کابینت

برای انتخاب طراحی کابینت آشپزخانه، مؤلفه‌ها و موارد بسیاری هستند که باید مورد توجه‌تان قرار بگیرد. انتخاب نامناسب سبک و طرح کابینت آشپزخانه، به آسانی می‌تواند محیط دلگیر یا نامفیدی را برای شما ایجاد کند به طوری که به زودی از حضور در چنین فضایی دلسردتان شوید.

به طور کلی، مولفه‌های طراحی کابینت عبارتند از:

 • سبک و طراحی دکوراسیون کلی خانه
 • مدل طراحی آشپزخانه
 • سلیقه‌ی مشتری و بودجه‌ی مالی که قرار است برای کابینت‌ها در نظر گرفته شود.
 • بزرگی و کوچکی فضای آشپزخانه
 • دسترسی به فضای بهینه و کاربردی
 • میزان نور دریافتی آشپزخانه از محیط خانه و پنجره‌ها
 • توجه به مثلث کار یا مثلث طلایی آشپزخانه
 • توجه به فضای جغرافیایی منطقه‌ که خانه در آنجا قرار دارد. (از نظر رطوبت و خشکی هوا)
 • در نظر گرفتن ایمنی و توجه به استانداردهای لازم
 • دوام و ماندگاری کابینت‌ها
 • و بسیاری موارد دیگر که به شما در داشتن یک کابینت زیبا و کاربردی کمک می‌کند.

برای انتخاب کابینت‌های آشپزخانه، حتما از نظر کارشناسان طراحی داخلی ساختمان استفاده کنید. زیرا حتی موارد کوچک و به ظاهر کم‌اهمیتی مانند دستگیره‌های کابینت نیز می‌توانند بر نمای کلی آشپزخانه‌تان تاثیر بگذارند.

مدل کابینت آشپزخانه کوچک

انتخاب مدل و سبک کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک، همواره با دشواری‌های خاص خودش همراه است. از یک سو، فضای کار محدود است و باعث می‌شود دست ما برای انتخاب محدودتر باشد و از سوی دیگر، کابینت‌ها باید به نحوی طراحی و نصب شوند که استفاده حداکثری از آن‌ها مورد توجه قرار گیرد.

اما نگران نباشید، امروزه مدل‌های بسیار متنوعی از کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی موجود است که حتما می‌توانید از بین آن‌ها، مدل دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

به طور کلی، هر چه کابینت‌ ساده‌تر باشد و رنگ روشن‌تر و براق‌تری داشته باشد،  برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب‌تر باشد. با این وجود، با برخی ترفندها می‌توانید از رنگ‌های تیره نیز در آشپزخانه‌های کوچک استفاده کنید.

با انجام برخی تمهیدات، هم می‌توانید کابینت‌های بهینه و جاداری داشته باشید و هم می‌توانید فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهید. پیشنهاد می‌دهیم حتما در این زمینه، حتما از کارشناسان و متخصصان شرکت‌های کابینت‌سازی مشورت بگیرید.

مدل کابینت جدید

هر ساله، مدل‌ها و طرح‌های مختلفی از کابینت آشپزخانه توسط طراحان دکوراسیون داخلی به مشتریان عرضه می‌شوند. بدیهی است کابینت‌های مدل جدید، به دلیل تازگی که دارند، بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند، اما همیشه بهترین گزینه برای ما نیستند.

برای انتخاب مدل کابینت آشپزخانه، بهتر است به سبک و مدل دکوراسیون منزل و چیدمان وسایل منزل‌تان توجه کنید تا همواره کابینت‌هایی متناسب با دیزاین خانه و آشپزخانه‌تان داشته باشید.

برای اطلاع از نمونه‌ مدل‌های کابینت جدید، می‌توانید از آلبوم پکبج کده دیدن کنید. همچنین آخرین مدل‌ها و نمونه‌های کارشده‌ شرکت، در صفحه‌ی اینستاگرام پکیج کده موجود است.

برچسب کابینت چیست و چه کاربردی دارد؟

استفاده از برچسب کابینت راه حلی ارزان‌قیمت و اقتصادی است تا به آسانی بتوانید ظاهر کابینت‌های خود را تغییر دهید. خوشبختانه انواع برچسب کابینت، از تنوع رنگ و مدل‌های‌ فراوانی برخوردارند و به شما کمک می‌کنند تا به دکوراسیون دلخواه‌تان نزدیک‌تر شوید.

برچسب‌های کابینت، چیزی شبیه به کاغذ دیواری هستند و چون آشپزخانه محلی پر رفت‌وآمد می‌باشد، طبیعتا دوام و ماندگاری زیادی ندارند. البته برچسب‌های کابینت، کیفیت‌های مختلفی دارند و ممکن است قابل شست‌وشو یا غیرقابل شست‌وشو و حتی سه‌بعدی یا برجسته باشند. به شما پیشنهاد می‌دهیم برای کابینت‌ها حتما از برچسب‌های قابل شست‌وشو و مقاوم استفاده کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

برچسب کابینت برای انواع  کابینت‌های مدرن یا کابینت‌های با بدنه‌ی ساده و بدون کنده‌کاری مناسب هستند.  کابینت‌های هایگلاس، ام‌دی‌اف و کابینت فلزی، کاندیدهای مناسبی برای چسباندن برچسب کابینت هستند.

استفاده ازین برچسب‌های کابینت، برای افرادی که مستاجر هستند و یا به طور موقت در خانه‌ای اسکان می‌کنند، یک گزینه‌ی عالی است. زیرا با کم‌ترین قیمت، فضای آشپزخانه را به سبک و طرح دلخواه‌تان در خواهد آورد. همچنین اگر به کابینت‌های طرح‌دار علاقمند هستید، می‌توانید با برچسب‌های مدل‌دار، زیبایی آشپزخانه‌تان را دو چندان سازید.

چسباندن برچسب به کابینت‌ها، کار سختی نیست، اما دستورالعمل و ترفند خاصی دارد که باعث می‌شود برچسب به خوبی و بدون هوا، بر روی بدنه‌ی کابینت چسبیده شود.

بازسازی کابینت آشپزخانه

هر کابینت، بسته به کیفیت متریال و همچنین نحوه‌ی استفاده مصرف‌کننده، عمر مفیدی دارد. برخی از کابینت‌ها با دوام‌تر هستند و ممکن است تا چندین سال بدون پوسیدگی و خرابی در آشپزخانه‌تان حضور داشته باشند و با وجود آن که چندین سال از عمرشان می‌گذرد، هنوز هم زیبایی و ظاهر اولیه خودشان را حفظ کنند. در مقابل برخی کابینت‌ها، دوام کمتری دارند و بر اثر استفاده نادرست و گذر زمان، دچار پوسیدگی و تخریب می‌شوند و شما ناچارید آن‌ها را تعویض یا بازسازی کنید.

بازسازی کابینت آشپزخانه، اگر چه ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما بدون شک، روحیه و انرژی مضاعفی را به شما و اعضای خانواده‌تان خواهد بخشید. در بسیاری موارد که کیفیت یونیت کابینت بالا است، با تغییر برخی آیتم‌ها، می‌توان کابینت‌های آشپزخانه را بازسازی کرد و شاید نیاز نباشد کل کابینت‌ها را بیرون بیاورید و دوباره از نو آشپزخانه را کابینت کنید. البته این در صورتی است که یونیت کابینت سالم باشد و از استقامت کافی برخوردار باشد.

در هر صورت اگر قصد تعویض و بازسازی کابینت‌های آشپزخانه را دارید، به شما پیشنهاد می‌دهیم با کارشناسان شرکت‌های معتبر کابینت‌سازی مشورت کنید تا هم در سبک و مدل کابینت شما را راهنمایی کنند و هم از انجام هزینه‌های اضافه پیشگیری کنید.

تعویض درب کابینت

تعویض درب کابینت آشپزخانه به دو منظور صورت می‌گیرد؛ ایجاد تنوع و یا پوسیدگی درب کابینت‌ها.

اگر درب کابینت‌های دچار خرابی یا پوسیدگی شده‌اند و این پوسیدگی قابل ترمیم نیست، ناچار هستید که درب کابینت‌های خود را تعویض کنید. همچنین بسیاری از افراد که از مدل و سبک کابینت‌های آشپزخانه‌شان خسته شده‌اند، می‌توانند با تعویض درب‌های کابینت، رنگ و جلوه‌ی جدید به آشپزخانه ببخشند.

پرواضح است که تعویض درب کابینت‌ها، از تعویض همه‌ی کابینت‌ها ارزان‌تر و بهینه‌تر خواهد بود. بنابراین اگر یونیت و اسکلت کابینت سالم است و از کیفیت خوبی برخوردار است، می‌توانید با تعویض درب کابینت‌ها، فضای آشپزخانه را دگرگون کنید و حس‌وحال جدیدی به منزل‌تان ببخشید.

قیمت انواع کابینت

موضوع قیمت کابینت، احتمالا یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ما برای خرید کابینت آشپزخانه خواهد بود. کابینت‌ها قیمت نسبتا بالایی دارند و اگر بخواهیم از متریال بهتر و باکیفیت‌تری استفاده کنیم، قیمت‌ آن‌ بیشتر هم خواهد شد. اما نکته‌ی مهم این است که ما هر ساله یا در بازه‌های زمانی کوتاه، قصد نداریم کابینت‌هایمان را تعویض کنیم. بنابراین در بلند مدت، انتخاب کابینت‌هایی که متریال بادوام‌تری دارند، به نفع ما خواهد بود.

به عنوان مثال، کابینت pvc نوعی کابینت گرانقیمت است که از پلاستیک فشرده و عایق رطوبت ساخته شده است. pvc ، سبک و صددرصد ضد آب است. بنابراین اگر بخواهیم کابینت‌هایی مقاوم در برابر آب داشته باشیم، به عنوان مثال کابینت‌های حمامی یا کابینت زیر سینک ظرف‌شویی، بهتر است از کابینت pvc استفاده کنیم.

با توجه به آن که قیمت کابینت‌ها و متریال تشکیل دهنده‌ی آن‌ها، روز به روز در حال نوسان است، نمی‌توان قیمت دقیقی برای انواع کابینت بازگو کرد. اما به طور کلی، کابینت‌سازان، mdf را به عنوان کابینت اقتصادی و پایه در نظر می‌گیرند.

با توجه به این موضوع، قیمت کابینت آشپزخانه عبارتند از:

 • کابینت‌های فلزی گالوانیزه، از قیمت کابینت ام‌دی‌اف ارزان‌تر هستند.
 • کابینت هایگلاس و پس از آن ممبران، در گروه کابینت‌هایی با رنج قیمتی متوسط قرار می‌گیرند و بهای آن‌ها، اندکی از mdf بالاتر است.
 • کابینت‌های پلی‌گلس، پلی‌وود، روکش چوب، pvc، استیل و انواع دیگر که از متریال قوی و بادوام تشکیل شده‌اند، در گروه کابینت‌هایی با قیمت بالا دسته‌بندی می‌شوند.
 • در نهایت، کابینت‌های کلاسیک تمام چوب در گروه گرانترین کابینت آشپزخانه جای دارند. البته وقتی از کابینت چوبی صحبت می‌کنیم، باید در نظر بگیریم که هر نوع چوب، قیمت خاص خودش را دارد. همچنین، کاری که به عنوان منبت و کنده‌کاری بر روی بدنه‌ی کابینت انجام می‌شود، طبیعتا باعث افزایش قیمت کابینت خواهد شد.

علاوه بر این، هر کدام از متریالی که در بالا ذکر شد، دارای کیفیت‌های خوب، بد و متوسط هستند و به همین دلیل، در مدل‌های خود نیز با اختلاف قیمت همراه هستند. به عنوان مثال، کابینت هایگلاس خارجی از نمونه‌ی ایرانی آن گران‌تر است. در نهایت به شما پیشنهاد می‌دهیم حتما از کابینت‌های باکیفیت استفاده کنید، زیرا شما قرار نیست هر سال، کابینت آشپزخانه‌تان را تعویض کنید.

سخن پایانی

در این محتوا به طور خلاصه و البته جامع سعی کردیم انواع مختلف کابینت آشپزخانه را به شما معرفی کنیم تا بدون نیاز به مراجعه به رفرنس‌های مختلف یا وب‌سایت‌های دیگر، بتوانید تصویری کلی از مدل‌های کابینت آشپزخانه داشته باشید. همانطور که قابل حدس است، مدل‌ها و سبک‌های کابینت آشپزخانه، فراتر از آن چیزی است که در این مقاله ذکر شد اما ما در این محتوا، به جدیدترین و رایج‌ترین نمونه‌های کابینت آشپزخانه ۲۰۲۱ اشاره کردیم که دانستن آن، حتما به کارتان خواهد آمد.

در صورتی که تمایل دارید بیشتر راجع به کابینت آشپزخانه و نمونه‌های دیگر آن بدانید، از شما دعوت می‌کنیم مقالات تخصصی‌تر پکبج کده را مطالعه فرمایید.

از همراهی شما با این محتوا سپاسگزاریم و امیدواریم آنچه بیان شد برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

سوالات متداول

کابینت را چگونه تمیز کنیم؟

این سوال را می‌توانیم با توجه به جنس کابینت شما پاسخ دهیم. البته، بیشتر کابینت‌ها با استفاده از دستمال‌های نانو و آب گرم، محلول‌های تمیز کننده خانگی مانند سرکه و جوش شیرین، پودر ماشین لباسشویی، مایع ظرفشویی و یا مقداری صابون به همراه آب گرم و اسپری‌های چند منظوره تمیز می‌شوند. اگر کابینت چوبی دارید، بهتر آن را با استفاده از پاک‌کننده‌های روغنی مخصوص چوب تمیز کنید. کابینت‌های رنگ شده را با مواد شوینده چند منظوره که اسیدی نیستند، نظافت نمایید. کابینت‌های فلزی را نیز می‌توانید با هر چیزی به جز جوش شیرین تمیز کنید.

کاتالوگ را چگونه دریافت کنم؟

برای دریافت کاتالوگ به شماره 09127804800 در واتس‌اپ پیام دهید. به علاوه، می‌توانید کاتالوگ ممبران را از لینک‌های کاتالوگ ممبران یا کاتالوگ منبت دانلود کنید.

لطفا نماینده در شهرهای مختلف ایران معرفی کنید؟

برای این منظور باید با تلفن دفتر ( 02632300190 ) تماس بگیرید.

ساعات کاری دفتر چگونه است؟

ساعات کاری دفتر از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح الی 21 بعدازظهر و پنجشنبه‌ها 9:30 صبح الی ۱19 بعدازظهر است.

قیمت محصولات منبت رو چگونه به دست بیاریم؟

برای این منظور سایت کرج کول پک رو معرفی می‌کنیم. شما می‌تونید به این آدرس مراجعه فرمایید.

تاریخ تحویل چگونه است؟ تحویل سفارش چقدر طول می‌کشد؟

در حال حاضر تحویل کابینت ممبران در حدود ۸ روز کاری هست. اما برای زمان‌های مختلف، زمان تحویل متفاوت است.

قیمت کابینت آشپزخانه چگونه محاسبه می‌شود؟

اگر مشتری تکی و یا خانم خانه‌دار هستید، با شماره ۰۲۱۷۷۱۲۷۸۷۱ تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش فروش شما را راهنمایی کنند. اگر هم جزء همکاران، مجری‌ها و طراحان هستید، برای اطلاع از لیست قیمت به شماره ۰۹۱۲۸۵۰۷۰۰۵ در واتساپ پیام دهید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه را از کجا ببینیم؟

صنعت کابینت سازی و دکوراسیون هر روز شاهد تغییر و تحولاتی است که باعث می‌شود کابینت‌های جدیدی را شاهد باشیم. کابینت‌های جدید به قدری تنوع دارند که کمک می‌کنند بتوانید دکوراسیون آشپزخانه و منزل خود را جذاب‌تر کنید. آکس وود یکی از جاهایی است که هر روز تنوع بی‌نظیری را به آلبوم کاری خود می‌افزاید. اگر خواهان این هستید که از آخرین کارهای آکس وود اطلاع پیدا کنید، می‌توانید به آکس وود مراجعه کنید یا آخرین کارها را از صفحه‌ی اینستاگرام آکس وود دنبال کنید و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

مزایا و معایب کابینت کوچک آشپزخانه چیست؟

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید نکاتی را در نظر گرفت‌. یکی از مهم‌ترین نکات این است که از فضا به بهترین نحو استفاده کنیم.

کابینت‌های آشپزخانه، یکی از مواردی است که می‌تواند با ایجاد خطای دید در بیننده‌ها باعث شود شما تصورتان از فضا، تحت تاثیر قرار بگیرد.

کابینت‌های کوچک آشپزخانه یکی از مواردی هستند که باعث می‌شوند شما بتوانید از فضای کوچک آشپزخانه‌ی خود بهترین استفاده را داشته باشید. این کابینت‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند به شما کمک کنند تا وسایل خود را از دید عموم دور نگه دارید خود نیز با گرفتن جای کمتر باعث می‌شوند آشپزخانه‌ی شما بزرگتر دیده شود.

اما از معایب این کابینت‌ها این است که جای کمتری برای گذاشتن وسایل نسبت به سایر کابینت‌ها دارند. بسته با این‌که فضای آشپزخانه‌ی شما چقدر است و چه میزان اسباب و اثاثیه دارید می توانید از کابینت‌های کوچک استفاده نمایید.

طرح کابینت آشپزخانه را چگونه انتخاب کنیم؟

کابینت‌های آشپزخانه، طرح‌های مختلفی مانند جزیره، ال یا مواردی از این دست را شامل می‌شوند. انتخاب هر کدام از این موارد بستگی به این دارد که فضای آشپزخانه‌ی شما چه سبکی دارد. به همین دلیل می‌توانید از مدل‌های مختلف کابینت استفاده نمایید.

اما نکته‌ی مهم این است که پکیج کده ، تنها در زمینه‌ تولید درب کابینت فعالیت می‌کند و در زمینه‌ی طرح کابینت‌ها باید با افرادی مشاوره کنید که در این زمینه تخصص دارند و در واقع مجری این امر هستند. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید با شماره‌ی 02632300190 تماس حاصل نمایید. مطمئن باشید که در این زمینه می‌توانید راهنمایی‌های مناسبی دریافت کنید.

سایز استاندارد کابینت آشپزخانه چیست؟

کابینت‌های آشپزخانه از استاندارد خاصی برخوردار هستند. این استانداردها در طی سالیان به دست آمده‌اند و باعث می‌شوند تا دید دقیقی از آنچه می‌خواهیم داشته باشیم‌. هرچند اندازه‌ها را می‌توان بر اساس سلیقه‌ی مشتری تغییر داد.

اما بد نیست بدانید که ارتفاع کابینت زمینی ۷۲ سانتی‌متر، ارتفاع پایه ۱۴ سانتی‌متر و ضخامت رویی از ۳ سانت تا ۶ سانتی‌متر متغیر است. به همین دلیل ارتفاع کل کابینت زمینی چیزی حدود ۸۹ تا ۹۲ سانتی‌متر است.

ارتفاع کابینت‌های دیواری بین ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر متغیر است. این ارتفاع به این دلیل متغیر است که در آپارتمان‌ها از کابینت‌های با ارتفاع بلند استفاده می‌شود تا بتوان وسایل بیشتری در آن جای داد و در مکان‌هایی که فضاهای بیشتری داریم می‌توان برای زیبایی بیشتر از کابینت‌های با ارتفاع کمتر استفاده نمود.

فاصله میان کابینت‌های ردیف بالا و ردیف پایین نیز چیزی حدود ۵۵ الی ۶۰ سانتی‌متر است. اگر کابینت بالایی یا هوایی با ارتفاع ۹۰ سانت باشد، فاصله دو کابینت ۵۵ و اگر ارتفاع کمتری داشته باشد فاصله دو کابینت بیشتر خواهد بود.

آیا درهای کابینت آشپزخانه قابل تعویض است؟

کابینت‌ها پس از مدتی هم ممکن است از نظر ظاهر فرسوده شوند، هم ممکن است با گذر زمان، از جذابیت اولیه‌ی خود دور شوند. به همین دلیل بسیاری افراد تمایل دارند که به آشپزخانه‌ی خود جلوه‌ای تازه ببخشند.

اما نکته اینجاست که تعویض کامل‌ کابینت‌ها هم می‌تواند زمان‌بر باشد، هم دردسر زیادی داشته باشد، هم هزینه‌ی گزافی روی دستتان بگذارد.

اما همیشه راهی ساده‌تر وجود دارد‌. اگر یونیت کابینت‌های شما هنوز سالم است، می‌توانید تنها درب کابینت‌هایتان را تغییر دهید و به این واسطه جلوه‌ای زیبا و جدید به آشپزخانه‌ی خود ببخشید.

آیا می‌توانم کابینت آشپزخانه را رنگ کنم؟

گاه برایتان پیش می‌آید که از سادگی کابینت‌های خود خسته شده‌اید، یا فکر می‌کنید با یک تغییر هرچند ساده می‌توانید تنوعی به آشپزخانه‌ی خود بدهید.

رنگ کردن کابینت‌ها نیز‌ می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که به ذهن‌تان می‌رسد. اما رنگ کردن کابینت‌ها کاری تخصصی است و به عوامل مختلفی مانند نوع کابینت، جنس و مواردی از این دست بستگی دارد. بهتر است برای یافتن این سوال با شماره‌ی ۰۲۱۷۷۱۲۷۸۷۱ تماس بگیرید و با متخصصین آکس وود مشورت کنید. قطعا می‌توانید سوالات و راهنمایی‌های لازم را از این طریق دریافت کنید.

چه رنگ‌هایی برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنم؟

اصلی‌ترین عامل در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه، سلیقه‌ی فرد است. اما به طور کلی، رنگ‌های سفید، قهوه‌ای روشن و کابینت‌های طرح چوب بیشتر از بقیه کاربرد دارند. رنگ سفید و مشتقات آن یعنی شیری و کرمی را می‌توان محبوب‌ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه دانست چرا که به راحتی با رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای، نقره‌ای و طوسی هماهنگ می‌شود. با وجود این که رنگ قهوه‌ای دارای طیف گسترده‌ای است اما دو انتهای این طیف یعنی قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره بیشتر از بقیه به عنوان رنگ کابینت آشپزخانه استفاده می‌شوند. رنگ قهوه‌ای به خوبی با وسایل چوبی هماهنگ می‌شود و حس و حال گرمی را به آشپزخانه می‌بخشد.

هزینه کابینت آشپزخانه حدودا چقدر است؟

شاید شما هم گاهی به این فکر کرده باشید که باید تغییری در آشپزخانه‌ی خود ایجاد نمایید. به همین دلیل دوست دارید تا با تغییر کابینت‌های خود جذابیت را دوباره به خانه و آشپزخانه‌ی خود بازگردانید. اما همیشه دغدغه‌ی اصلی قیمت تمام شده‌ی کابینت است.

بهتر است دیگر نگران این موضوع نباشید. می‌توانید با کمک مشاوران حاضر و حاذقی که در آکس وود هستند، بهترین ایده‌ها را متناسب با بودجه‌ی خود دریافت کنید.

کافی است با شماره تلفن 02632724304 تماس بگیرید و از کمک متخصصین ما بهره‌مند شوید.

مدل‌های معروف کابینت آشپزخانه کدامند؟

از جمله مدل‌های معروف کابینت آشپزخانه می‌توان به مدل‌های مدرنی از قبیل کابینت‌های هایگلاس، کابینت‌های برجسته (فرامید)، کابینت ملامینه (کابینت ام دی اف) و کابینت دو رنگ اشاره کرد. کابینت هایگلاس که به دلیل براق بودن بیشتر از بقیه محبوب هستند، از مغز ام دی اف و روکش هایگلاس ساخته می‌شوند. کابینت هایگلاس می‌تواند با رنگ‌های دیگری ترکیب شود و در واقع کابینت‌های دو رنگ را به وجود آورد. کابینت‌های فرامید دارای مغز ام دی اف و روکش‌های کره‌ای هستند که علاوه بر زیبایی، بسیار مقرون به صرفه نیز می‌باشند. این مدل از کابینت آشپزخانه نیز قابلیت طراحی دو رنگ دارد. کابینت‌های ملامینه دارای سبک‌ترین روکش هستند. این کابینت‌ها، مغز نئوپان و روکش ملامینه است. روکش ملامینه ضد آب و ضد خش است اما نئوپان نسبت به رطوبت حساس می‌باشد. استفاده از کابینت‌های دو رنگ یک روش عالی و کم‌هزینه برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود.

چه موادی در کابینت آشپزخانه به کار می‌رود؟

ماده‌ای اولیه‌ی اصلی در ساخت کابینت آشپزخانه را می‌توان صفحات فشرده‌ی چوبی دانست که برای ساخت بدنه و اتصالات بکار می‌روند. از دیگر مواد بکار رفته در کابینت آشپزخانه می‌توان به ام دی اف، تخته خرده چوب، تخته لایه، روکش، چسب، اتصالات، یراق‌آلات و غیره اشاره کرد. منظور از روکش، لایه‌ی نازکی از چوب یا مواد مصنوعی است. یراق‌آلات در واقع ملزومات غیرچوبی هستند که برای مونتاژ قطعات بکار می‌روند و معمولاً از جنس فلز یا پلاستیک هستند. به طور کلی، در و بدنه‌ی کابینت آشپزخانه از ام دی اف، هایگلاس، چوب یا ممبران و گاهی هم فلز ساخته می‌شود در حالی که در ساخت صفحه رو کابینت معمولاً از ام دی اف، HPL، سنگ، PVC، سنگ مصنوعی و چوب استفاده می‌شود.

چگونه در کابینت آشپزخانه را نصب کنم؟

بعد از نصب یونیت‌های زمینی و دیواری، باید درهای کابینت نصب شوند. درها به دو شکل مختلف عمودی باز شو یا درهای افقی بازشو (کابینت دیواری آبچکان) هستند. معمولا، درهای عمودی باز شو کابینت‌ها در کارگاه‌ها ساخته و پس از انتقال به محل نصب، با لولا بر روي يونيت‌ها نصب مي‌شوند. لولای درهای افقی بازشو توسط سیستم جک‌ها به صورت مرکب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

×Close search
جستجو